Najczęściej pojawiające się w sklepach BestSeller problemy i ich rozwiązania.

Przedstawiamy listę problemów, z którymi najczęściej zgłaszają się do nas użytkownicy oprogramowania BestSeller. Proszę pamiętać, że usunięcie części z nich może wymagać pewnej wiedzy technicznej, dlatego jeśli nie czujesz się na siłach żeby sam się nimi zająć skontaktuj się z nami.

Przy przeglądaniu strony pojawia się komunikat "Query error 37".

Serwis, rozbudowa i wdrożenia sklepów Bestseller

Problem ze sklepem BestSeller?

tel. 696 055 584
email: frejvf@argcybmwn.cy

Jeśli komunikat ten pojawił się niespodziewanie a w Twoim sklepie nie były prowadzone żadne prace, komunikat ten może być spowodowany uszkodzoną tabelą w bazie danych. Aby to naprawić należy zalogować się do narzędzia umożliwiającego zarządzanie bazą danych (np. phpMyAdmin). Przy jego użyciu można wyświetlić listę tabel, sprawdzić która z nich może być uszkodzona (najczęściej dotyczy to tabel z logami) i naprawić ją.

Komunikat "Query error 37" może również pojawiać się na skutek błędu w oprogramowaniu sklepu lub wprowadzanych modyfikacjach.

Nie działa newsletter, nie są prawidłowo obsługiwane aukcje allegro, nie są odtwarzane obrazki produktów z oryginalnych zdjęć.

Najprawodpodobniej nie działa prawidłowo cykliczne wykonywanie skryptów (cron). Opcje dotyczące konfiguracji cron są zazwyczaj dostępne w panelu do zarządzania serwerem. U każdego usługodawcy tę funkcję konfiguruje się jednak inaczej. Należy ustawić cykliczne wykonywanie skryptów na ścieżce głównej serwisu: cron-5min.php: co 5 minut oraz cron-hourly.php: co godzinę (jeśli istnieje w Twoim serwisie).

Podczas przeglądania sklepu, rejestracji lub wchodzenia do panelu administracyjnego występuje problem z certyfikatem zabezpieczeń, lub informacja o niezaufanym połączeniu.

Taki lub podobny komunikat oznacza, że wygasł Twój certyfikat SSL lub wręcz nigdy go nie miałeś. Certyfikat jest używany aby transmisja danych między użytkownikiem a serwerem na którym działa sklep internetowy była zaszyfrowana. Dla użytkownika to proces niewidoczny, ale dzięki niemu takich danych nie można łatwo przechwycić i odczytać.

Serwis, rozbudowa i wdrożenia sklepów BestSeller

Posiadasz sklep inter- netowy BestSeller?

Serwis, rozbudowa i wdrożenia tego systemu to nasza specjalność. Zobacz ofertę

Większość dostawców serwerów dostarcza również certyfikaty SSL (podstawowy z nich to koszt ok. 100zł netto za rok). Zalecamy zawsze posiadać aktualny certyfikat, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest jego wykupienie. Zrób to szybko - niezrozumiałe komunikaty o błędach bezpieczeństwa będą odstraszać Twoich klientów.

Jeśli nie chcesz prezentować swoim klientom strony zabezpieczonej certyfikatem i nie chcesz go kupować, możesz też wyłączyć prezentację strony przez SSL przy pomocy ukrytego ustawienia. Aby to zrobić użyj narzędzia do zarządzania bazą danych (np. phpMyAdmin), aby w tabeli "Ustawienia" w polu "SSLKlienta" wprowadzić wartość: "-1". Pamiętaj że błędnie wprowadzone w ten sposób informacje mogą spowodować, że sklep przestanie działać, dlatego wszelkich zmian dokonuj z najwyższą ostrożnością.

W panelu administracyjnym wpisałem swój adres e-mail, ale część wiadomości wysyłanych przez sklep nie dociera do moich klientów.

Jeśli w panelu sklepu internetowego jako główny adres e-mail, albo adres e-mail do wysyłki newslettera wpiszesz adres e-mail z innej domeny niż sklepowa, wiadomości mogą nie dochodzić do adresatów. Jest to rezultat działania filtrów antyspamowych. Jeśli wpiszesz tam adres np. uzytkownik@wp.pl, serwer odbiorcy wiadomości może sprawdzić, czy wiadomość rzeczywiście została wysłana przez wp.pl i ją odrzucić.

Zawsze najlepiej wpisywać w panelu adresy e-mailowe z tej samej domeny co sklep. Jeśli masz sklep w domenie www.mojadomena.pl, używaj adresów z końcówką @mojadomena.pl (np. sklep@mojadomena.pl).


Jeśli nie znalazłeś tutaj gotowego rozwiązania swojego problemu ze sklepem internetowym, szukasz niezawodnego serwisu, albo po prostu chcesz porozmawiać o możliwościach, skontaktuj się z nami.

Oferta

Skuteczne strony internetowe

Zarabiające sklepy internetowe

Marketing internetowy

Reanimacja stron internetowych

Rozbudowa sklepów, stron internetowych

Programy internet- owe na zamówienie

Rozbudowa i serwis sklepów BestSeller

Ta strona wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia przeglądarki. Zobacz naszą Polityka prywatności.